About

Miluji přirozenost, jednoduchost a obyčejné věci, ve kterých často nalézám neobyčejné. Při fotografování s lidmi intenzivně komunikuji a snažím se minimalizovat jejich stud, nervozitu a napětí. Výsledkem je oboustranná spokojenost, přirozené fotky a často i přátelství.

Nepracuji v ateliéru, tedy alespoň ne v tom klasickém. Ateliér, který používám je největší ze všech a je jím celý svět. Města, parky, řeky, lesy i hory poskytují nepřeberné množství vhodných prostor k fotografování. V očích mých klientů se tak neodráží fotografické deštníky, halogenová světla či jiné umělé světelné zdroje, ale slunce, stromy či domy.

Kromě fotografování portrétů žiji pro krajinářskou fotografii. Zajímavé pohledy do krajiny nalézám kdekoli ve světě. Nejraději mám však hory, které v člověku nechají nejenom vizuální dojem, ale nabízí i přímé spojení s přírodou, učí člověka pokoře i skromnosti. Cestování je nedělitelná součást mého života. Ty nejsilnější vzpomínky a pocity z cest si nenesu pouze v sobě, ale prostřednictvím fotografií se je pokouším předat dál.

Fotografuji také svatby, sportovní akce a závody či produktové fotografie.

Kromě fotografování se věnuji psaní a on-line marketingu. Stojím za projektem www.milujemehory.cz, pořádám fotografické kurzy a cestovatelské přednášky.

Další mé on-line stopy

Hory jsou mojí celoživotní vášní. Část z ní ventiluji přes Instagramový profil, věnující se výhradně horám.

Za celou dobu existence svého profilu na IG se snažím fotky nějak ukočírovat, dát jim koncept, ale nelze to. Chcete-li trošku toho mého chaose, račte vstoupit.