Svatební den je emocionálně velmi vypjatý den. Ženich i nevěsta jsou oba vystaveni situacím, ve kterých se nikdy předtím nenacházeli. Jindy klidný byt, dům, či zahrada se zaplní příbuznými, přáteli i kamarády, kteří se mnohdy vidí úplně poprvé. Počáteční napětí a pozitivní stres z toho, zda se nevěsta stačí včas nalíčit, učesat a obléct, zda dorazí oba svědci, zda dědečkovi nastartuje auto… to vše vystřídá uvolnění po samotném obřadu a zasednutí ke svatebnímu obědu nebo následné oslavy.

Mým úkolem je už od prvních minut fotografování splynout s prostředím a zachytit atmosféru, pocity i výrazy přítomných v jejich nejpřirozenější formě. Svatbu chápu jako velmi osobní událost, a proto se snažím do sledu událostí nezasahovat a nebýt rušivým elementem. Do fotografií pak ukládám skutečný a nezkreslený příběh celého dne.

Novomanželské focení samotného páru dělám nenuceně, nestrojeně a je dirigované pouze prostředím, světlem, momentální atmosférou. Rozhodně nepotrvá příliš dlouho, protože novomanželé tu nejsou pro fotografa, ale pro svou rodinu a ostatní svatebčany.
Abych mohl zachytit ty správné momenty, je třeba se důkladně seznámit nejenom s harmonogramem svatby, ale hlavně s nevěstou i ženichem. Součástí mého focení je proto i osobní schůzka v dostatečném předstihu před svatbou, kde zjistím Vaše představy a doladíme případné individuální požadavky.