choďte do sekáče, swapujte oblečení


Není ostuda mít jen pár kousků oblečení a neustále je točit. Výroba nového oblečení je problematická. Spotřebovává množství energie, znečišťuje vodu a zamořuje přírodu pesticidy. Často také vykořisťuje chudší část populace či dokonce malé děti Pokud potřebujete koupit nové oblečení, kupujdlte kvalitní výrobky, které vám vydrží řadu let.

Čtěte na monitoru i tiskněte


Pokud je text, který čtěte delší než dvě stránky, v rámci uhlíkové stopy se jej vyplatí vytisknout. Elektronické knihy čtěte prosím ve čtečce typu Kindle, které využívají e-ink displej, který spotřebovává energii jen při změně stránek.

Čůrejte při sprchování


Pokud se jdete sprchovat, spojte to i s močením. Ušetříte tím spousty vody na spláchnutí. Ve vaně bych tento postup nedoporučoval.

Mějte v cloudu jen důležitá data


Čím více dat máte v cloudovém úložišti, tím více serverů a disků musi neustále běžet 24 hodin sedm dní v týdnu. Nechejte si tam jen data ke kterým skutečně potřebujete neustálý přístup. Zbytek přesuňte na přístroje či pevné disky, které zapnete jen v případech potřeby. Používáte-li ekosystem Apple, kde se vše synchronizuje online, je vaše uhlíková stopa enormní.  

Nenabíjejte bezdrátově


Pokud je to možné, nabíjejte svá mobilní zařízení pomocí kabelu. Bezdrátové nabíjení má účinnost ppuze kolem 50 % a nabíjení tak zkonzumuje dvakrát více energie. V kontextu domácnosti se nejedná o žádná enormní čísla, ale v kontextu celého světa je to nezanedbatelné množství energie, které se zbytečně spotřebuje.

Nenahrazujte věci kvůli vzhledu, pokud mají stejnou funkci


Nové příbory, mixér nebo mobil vás neučiní šťastnějšími, pokid byudou plnot stejnou funkci.

Promazávejte staré emaily


Čím víc dat máte ve svých schránkách, tím více serverů či úložišť musí být neustále zapnutých. Smažte všechny staré newslettery a reklamy jednoduše tím, že vyhledáte všechny e-maily obsahující slovo "unsubscribe" nebo "odhlásit odběr". Zrušte si zasílání newsletterů, ktere nečtete.

Vypínejte modem když nejste doma


Pokud pravidelně chodíte mimo domácnost a nikdo tak nepoužívá doma internetové připojení, vypínejte modem nebo nainstalujte časový spínač. Nejde jen o spotřebu modemu, která je malá, ale i o spotřebu všech počítačů a systémů na trase od vašeho poskytovatele k vám domů.