Fotografické kurzy

Abych předal své zkušenosti dál, nabízím dva fotografické kurzy. Pro začátečníky a pro pokročilé. Oba dva se konají v prostorách Čakovického Zámku a přilehlého zámeckého parku. Kurzy jsou určené pro všechny, kteří se chtějí naučit fotografovat v reálných podmínkách a v přirozeném světle. Žádné ateliéry, světla, blesky apod. Po absolvování kurzu budete ve focení sebevědomější, naučíte se lépe vnímat svoje okolí a nalézat záběry tam, kde jste je dříve neviděli.

Fotokurz pro úplné začátečníky

Můj fotoaparát si dělá co chce. Lidé i zvířata jsou na fotkách rozmazaní, přesvětlení a často jim svítí oči. Krajina není tak zajímavá, jako byla ve skutečnosti a na fotkách je rozmazané to, co chci mít ostré. Při ukazovaní fotek z dovolené všichni většinou spí.

  • celodenní intenzivní, avšak pohodový kurz
  • poznáte základní fotografické fígle a naučíte se ovládat svůj fotoaparát
  • maximální počet účastníku je 6, na každého budu mít spoustu času
  • kurz je vhodný pro majitele jakéhokoli fotoaparátu u kterého lze nastavit manuální funkce

Co se bude na fotokurzu dít?

Abychom pochopili, jak fungují základní funkce každého fotoaparátu, musíme se zpočátku prokousat teorií. Ale nebojte se, věřím, že se nudit nebudete. Naučíte se, jak funguje objektiv, co je to clona, závěrka a jak funguje fotografický čip. Poté si vše poskládáte dohromady a zjistíte, jak je vše vzájemně propojené a jak jednotlivá nastavení ovlivňují výsledný vzhled fotografie. V další části probereme způsoby, jak fotografovat v konkrétních situacích a za konkrétních podmínek. Tady už přijdou na řadu vaše fotoaparáty. Vysvětlíme si jak nastavit jednotlivé funkce a naopak, co můžete na svém fotoaparátu ignorovat. Zabrousíme i do základních úprav pořízených snímků. Po krátké přestávce na oběd se za jakéhokoliv snesitelného počasí vydáme fotografovat do terénu, abyste si nabyté znalosti vyzkoušeli v praxi. Zkusíme si nejrůznější fotografické techniky, procvičíme správnou kompozici a sžijete se se svým fotoaparátem. Asistovat nám bude denní světlo a my se budeme snažit zachytit okolní atmosféru a najít nevšední pohledy na všedních místech. Fotografovaní portrétů si vyzkoušíme sami na sobě.

Na konci fotokurzu budete nadšeni, že dokážete fotit krásné fotografie, které potěší nejenom vás, ale i vaše blízké. Možná pak budete chtít pokračovat ve Fotokurzu pro pokročilé.

Nic není pevně dané, rád se přizpůsobím vašim požadavkům.

Co musím umět a co musím mít, když se chci přihlásit na kurz pro začátečníky?

Umět nemusíte vůbec nic, stačí vám pouze chuť se učit, dobrá nálada a vlastní fotoaparát. Ideální je samozřejmě zrcadlovka, ale přijít můžete s jakýmkoli kompaktem, který umí ručně nastavit alespoň základní parametry, kterými jsou ISO, clona a čas závěrky.

Fotokurz pro pokročilé

Ovládám fotoaparát a rád fotím. Chci se však zlepšit, často tápu s kompozicí či nastavením a pak mi unikne příležitost.Fotky mnohdy vypadají mdle. Chci vědět, co je to HDR, jak vytvořit panoramatické záběry a chci znát další fotografické vychytávky.

  • celodenní intenzivní, avšak pohodový kurz
  • poznáte pokročilé fotografické fígle a naučíte se je efektivně používat
  • maximální počet účastníku je 6, na každého budu mít spousty času
  • kurz je vhodný pro majitele jakéhokoli fotoaparátu u kterého lze nastavit manuální funkce

Co se bude na fotokurzu dít?

Přestože už všichni umíme fotit a zhruba víme, jak fotoaparát funguje, vše si ve stručnosti zopakujeme. Projdeme si konkrétní fotografické disciplíny a ke každé vám prozradím užitečné tipy a vychytávky.

V další části se podíváme na základní úpravy fotografií v různých editorech. Řekneme si, proč je lepší fotografovat do formátu RAW a poradím vám, jak s tímto formátem pracovat a kde je jeho skrytá síla. Ukážeme si, že i ze zdánlivě zkaženého záběru lze mnohdy vytvořit koukatelný a použitelný krásný snímek. Podíváme se taky, jak a kde fotografie prezentovat a co všechno to obnáší.

Po krátké přestávce na oběd se za jakéhokoliv snesitelného počasí vydáme fotografovat do terénu. Zkusíme si nejrůznější fotografické techniky a procvičíme správnou kompozici. Asistovat nám bude denní světlo a my se budeme snažit zachytit okolní atmosféru a najít nevšední pohledy na všedních místech. Fotografovaní portrétů si vyzkoušíme sami na sobě.

Na konci fotokurzu budete obohaceni o nové zkušenosti, budete umět vaše fotografie správně prezentovat a budete povzbuzeni do další a intenzivnější tvorby.

Co musím umět a co musím mít, když se chci přihlásit na kurz pro pokročilé?

Měli byste znát základní funkce svého fotoaparátu a umět je správně nastavit. Dále si pak vezměte chuť se učit, dobrou náladu a vlastní fotoaparát. Ideální je samozřejmě zrcadlovka, ale přijít můžete s jakýmkoli kompaktem, který umí ručně nastavit alespoň základní parametry, kterými jsou ISO, clona a čas závěrky. Pokud máte více objektivů, určitě je s sebou vezměte.

Individuální fotokurzy

V případě, že vám nevyhovuje žádný z nabízených kurzů, není problém si domluvit individuální kurz.